"Stanąć na głowie"

• autor: libancrew, 2014-04-16 21:11

Nida Pińczów - Górnik Libiąż 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Artur Karasek 60.

Nida: Zyguła - Ciacia, Rechowicz, Szafraniec, Motyl - Gębski (53. Karasek), Kosela, Bisikiewicz, Banaszek (85. Łuszcz) - Mika - Rajca (70. Kołodziejski).

Górnik: Jurek 1 - Ambroziak 1, Górka 2, Madej 3, Gucik 2 - Szlęzak 5, Grabowski 2, Pawlak 2, Wantulok 1 (65. Chojnowski) - Witoń 2, Adamczyk 1.

Kartki: żółte: Ambroziak, Górka, Chojnowski (Górnik); czerwona: Ambroziak (Górnik, 75 min., za drugą żółtą).

Sędziował: Michał Fudala z Brzeska. Widzów: ok.80.

Wczorajszy mecz bez wątpienia przejdzie do historii bowiem Górnik (wcześniej Janina) nigdy na ostatnim miejscu w III lidze nie był. Stało się to za sprawą Nidy Pińczów, której to zawodnicy przeprowadzili jedną akcję ale za to jakże skuteczną. Z nieporozumienia Radosława Górki z bramkarzem Mateuszem Jurkiem ( obrońca krzyczał "twoja" lecz nasz bramkarz nie zareagował) skorzystał 22-letni pomocnik Nidy - Artur Karasek, wprowadzony parę minut wcześniej przez trenera gospodarzy na boisko.

Dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystywał Dawid Adamczyk, zmarnował trzy bardzo dobre okazje. Piotr Witoń lider strzelców III ligi był dobrze kryty, niekiedy przez dwóch obrońców dzięki temu inni zawodnicy mieli swoje szanse. Oprócz wspomnianego Dawida Adamczyka również Sebastian Chojnowski nie miał szczęścia trafił bowiem w słupek a Łukasz Grabowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Pińczowa tylko w boczną siatkę.

W sześciu rozegranych na wiosnę spotkaniach nasz bramkarz Mateusz Jurek 13 razy wyciągał piłkę z siatki. Można żałować, że trener nie dał szansy gry nowemu bramkarzowi Karolowi Półtorakowi, który ma III ligowe doświadczenie. O takiego bramkarza przecież nam chodziło. Cały sezon jest zamieszanie z bramkarzem bo wcześniej w słabej dyspozycji był Dawid Stambuła przez co władze klubu nie zdecydowały się na jego dalszą grę w Libiążu. Dziś sekretarz Mateusz Mrózek potwierdził, że Karol jest zdrowy, może przyda się odpoczynek młodemu Mateuszowi Jurkowi.

W meczu w Pińczowie nie wystąpił Tomasz Baliga nominalny środkowy pomocnik, który w ostatnim meczu grał na środku pomocy (naciągnął mięsień). Ten zawodnik jest perełką w naszym zespole (II ligowe doświadczenie), podobnie jak Artur Szlęzak ale muszą grać razem na środku pomocy. Tomasz będzie w pełni sił na sobotę. Trenerze i nie rozumiemy jak można na wczorajszym meczu chwalić niecelne zagrania naszych piłkarzy? My przegrywamy z ostatnim miejscem w tabeli 1:0 a z ławki słychać tylko dobre podanie, ekstra itd. można motywować piłkarzy ale inny trener nie zostawił by na zawodnikach przysłowiowej suchej nitki! Gramy w III lidze o utrzymanie nie może tak być..

Klub nie ma żadnych zaległości finansowych wobec piłkarzy. Przy tak radykalnie obciętych kosztach przez głównego sponsora stanęliśmy na głowie, żeby chodziło tylko o sportowe aspekty i nam się to udało. Powstały również dresy powstają nowe stroje meczowe. Ktoś powie bo mamy słaby skład to mu odpowiem, że chyba nie widział jak grała Nida Pińczów. Jak oni mogli wygrać z Granatem czy Beskidem i to jeszcze 2, 3:0.. Przecież z Bochnią czy z Wierną gdzie prowadziliśmy i ostatecznie zremisowaliśmy graliśmy w miarę dobrze nie odbiegaliśmy poziomem coś siedzi chyba w głowach piłkarzy ale musimy się podnieść!! Może niekiedy trzeba dotknąć dna by w siebie uwierzyć.

Pomimo słabych wyników wierzymy cały czas w graczy Górnika, w ich możliwości i utrzymania III ligi w Libiążu.

Zapraszamy na mecz w wielką sobotę o 15.00 w Libiążu z Porońcem nie tylko w dobrych chwilach lecz zawsze z Górnikiem!!

16.08.2014r. Halniak Maków Podhalański 1-0 Górnik Libiąż