Górnik Libiąż - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0:2 (0:0)

Nadwiślanka Okleśna - Górnik II Libiąż 1:3 (0:0)

0:2 90 + 1'min.

Sędziował: Lucjan Wesołowski (Zaborze) Widzów: 250.

Żółte kartki: (Górnik):  D. Kułaga 17min, A. Szlęzak 67 min.

Górnik: K. Smok - R. Górka, Ł. Hejnowski, M. Ambroziak, D. Kułaga - A. Szlęzak, M. Gucik, A. Bartoszewicz, R. Chrząszcz, D. Wilczak - B. Kurzak.

Przegrana z Kalwarianką w meczu walki, który przyciągnął na trybuny 250 widzów przechodzi do historii. Piłkarze Górnika grali poprawnie, brakowało jednak sytuacji strzeleckich. Zabrakło również zmian w zespole i to chyba było przysłowiowym "gwoździem do trumny" bo gdy Kalwaria wykonywała zmiany (3) my się przyglądaliśmy (z różnych przyczyn nie mogło zagrać w Górniku siedmiu piłkarzy - Kalwarianka nie zgodziła się na przełożenie meczu).

W 70 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Smokiem znalazł się napastnik Kalwarianki, który po strzale w "długi róg" wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

0:2. 90 minuta w ataku grał w tym czasie obrońca Radosław Górka (taki manewr udał się w meczu 3 ligi z Wisłą Sandomierz gdzie piłkarz strzelił zwycięską bramkę na 2:1) tym razem nie przyniósł rezultatów.

Pora na wyjazd do Makowa Podhalańskiego i mecz z Halniakiem w II ligowej kolejce, który odbędzie się w sobotę 16.08.2014 o godzinie 17:00. Pierwszym liderem tabeli w nowym sezonie została Cracovia II, która rozgromiła Garbarza Zembrzyce 9:0. W ośmiu meczach nie odnotowano remisu. Nasz zespół po pierwszej kolejce jest na 12/13 miejscu.

Cracovia II Kraków - Garbarz Zembrzyce 9:0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym samym czasie co 4 ligowcy (sob. godz. 17.00) grali również piłkarze Górnika II Libiąż - wyjazdowy sparing z Nadwiślanką Okleśna - którzy to od pięciu sezonów grają w A klasie czyli ligę wyżej niż my - zaczynamy.

Górnik II "odpalił po przerwie" strzelając trzy gole tracąc jednego - po kontrowersyjnej sytuacji dającej również nauczkę. Można tylko pogratulować naszej DWÓJCE pierwszego wygranego meczu!

0:1 T. Łysek 55'min.

0:2 Ł. Rusiniak 67'min.