W sobotę trzeba zdobyć punkty

• autor: admin, 2014-08-18 14:21

Wygrać za wszelką cenę

Do sobotniego meczu w Libiążu pozostało jeszcze kilka dni lecz już dziś trzeba skupić się na najbliższym rywalu. Wiślankę Grabie trzeba po prostu pokonać.

Zespół ten w tym roku obchodzi swoje 60-lecie istnienia a "świętowanie" odbywało się w zeszły weekend przy okazji pierwszego w historii klubu meczu na własnym stadionie w czwartej lidze (wygrana z Jutrzenką Giebułtów 2:1). Awans do IV ligi to najwyższy w historii poziom ligowy tej drużyny, "zbiegł się" zatem z obchodami 60-lecia klubu.

(Stadion w Grabiach wygląda podobnie jak ten w Bobrku [A-klasa Oświęcim]).

Jeśli chodzi o wieś Grabie to liczy sobie tylko ok. 800 mieszkańców, położona jest w powiecie Wieleckim, w gminie Wieliczka. Leży na prawym brzegu Wisły, sąsiadując od zachodu z wsią Brzegi, od północy z Krakowem (Nowa Huta), a od wschodu z Niepołomicami.

Działacze już wcześniej postarali się o spełnienie organizacyjnych standardów. Postawiono nowy budynek, m.in. z szatniami, są trybuny z prawdziwego zdarzenia. W modernizacji pomagali społecznie mieszkańcy. Jak trzeba było rozebrać drewniany barak, to robili to działacze, piłkarze i kibice. W klubie jest grupa fajnych ludzi, mamy kilku sponsorów, pomagają nam władze gminy - mówi Krzysztof Zięba, wychowanek i kapitan Wiślanki, związany z klubem od kilkunastu lat.

(Nowy budynek klubowy)

Kadra drużyny przed tym sezonem została w pewnym stopniu zmieniona. Odeszło sześciu zawodników, przyszło siedmiu w tym po dwóch z Myślenic (były III ligowiec) oraz Niepołomic  -  (Jakub Szlosek to były gracz III ligowego Beskidu Andrychów).

TRANSFERY 2014 (runda jesienna)

Przybyli:

Mateusz Cieśla (Puszcza Niepołomice), Martin Szwiec (Dalin Myślenice), Łukasz Górski (Dalin Myślenice), Karol Szeląg (Krakus Nowa Huta), Bartłomiej Kwieciński (Górnik Wieliczka), Adrian Sosin (Dziecanovia), Jakub Szlosek (Puszcza Niepołomice – wypożyczenie)

Ubyli:

Łukasz Techmański, Kamil Sekuła, Paweł Kuk, Rafał Miśkowiec, Kamil Skórzyński, Łukasz Żak.

Co można powiedzieć o graczach tej drużyny, na pewno to, że na 100% będą walczyć. Z doświadczenia wiadomo, że zespoły z małych miejscowości są teraz nieobliczalne, do tego skład został wzmocniony przed sezonem zawodnikami "obytymi" w ligach wyżej. Na ile to jest wzmocnienie przekonamy się w sobotę na stadionie w Libiążu. Piłkarze Górnika muszą w końcu odpalić i oby stało się to już w najbliższy weekend. To dopiero początek sezonu jednak punkty i rywale uciekają.

Na podstawie: Wikipedia, strona klubu Wiślanie, Dziennik Polski, własne info)

Sparing 29.01.16r. LKS Bobrek - Górnik Libiąż 2:1