MKS Fablok Chrzanów - KS Górnik Libiąż 2:3 (1:0)

1:3 60min. Jakub Żegleń

2:3 72min.

Sędziował: Łukasz Łabuzek (Chrzanów).

Górnik Libiąż (J): Kacper Policht - Jakub Bochenek, Kamil Brania, Paweł Rutkowski - Kacper Bigaj, Jakub Żegleń, Jakub Kita, Konrad Łysak - Konrad Bogacz.

Dzisiejszy mecz Juniorów Starszych naszego klubu przejdzie do historii. Trener Krzysztof Chłopek wobec choroby dwóch bramkarzy (Wiktora Kaniaburki i Grzegorza Dębskiego) musiał wystawić w bramce zawodnika z "pola" Kacpra Polichta.

Na domiar złego wobec czerwonej kartki Wojciecha Wojtaczki, którą "zarobił" w ostatnim meczu, gracz został wykluczony ze spotkania z Fablokiem. Trzech piłkarzy jest chorych (Łukasz Gut, Sebastian Ślósarz, Dominik Poznański) a Kacper Szczurek i Dariusz Wilczak wystąpili w seniorach (rozegrali cały mecz). Mateusz Domagała nasz obrońca nie zagra niestety w tej rundzie z powodu kontuzji łękotki. Nieobecny był Bartosz Nelec. Gramy więc bez 10 zawodników..

Wychodzimy na mecz w dziewięciu na jedenastu.. Jednak ambicją i niesamowitą wolą walki stawiamy opór gospodarzą, a w pierwszej połowie od 25 minuty jesteśmy zespołem lepszym, stwarzając sobie sytuacje bramkowe i mądrze się broniąc nie pozwalamy rywalowi na zbyt wiele. Tracimy jednak przypadkowego gola i do przerwy przegrywamy 1:0.

Nie jeden zespół już by się nie podniósł ale nie Górnicy z Libiąża! Drugą połowę zaczynamy od ładnego strzału Konrada Łysaka, który wyrównuje w ten sposób stan meczu. Nie minęło pięć minut a już prowadzimy - strzelcem kolejnej bramki jest również Konrad Łysak. To nie koniec popisów Górnika, strzelamy bramkę na 1:3! (po przytomnym zachowaniu Jakuba Żeglenia w polu karnym Fabloku - wykorzystuje dokładne podanie wzdłuż linii bramkowej). Tracimy co prawda drugą bramkę ale wygrywamy to spotkanie!

Radość piłkarzy jest w szatni wielka. Pokazali charakter i wygrali tylko dlatego, że walczyli w tym meczu za dwóch, niezliczona ilość wślizgów agresywne podejście do przeciwnika poskutkowało. Górnik chciał ten mecz wygrać i było to na prawdę widać na boisku.

Mamy kolektyw brakuje jednak niestety w zespole jeszcze dwóch-trzech zawodników. Sukces rodzi się w bólach a przy tak grających naszych piłkarzach można tylko bić brawo oraz życzyć dalszych wygranych.!. W tabeli jesteśmy na 9 miejscu z dorobkiem 10 punktów.