• autor: z1945z, 2015-03-21 18:55

Górnik Libiąż - Halniak Maków Podhalański 3:2 (0:0)

Remis w sparingu Górnika II Libiąż

Przegrana juniorów z KS Chełmek

Bardzo dobrze będzie wspominał swój pierwszy mecz w karierze w roli trenera Grzegorz Kmiecik. Górnik Libiąż wygrał dziś z Halniakiem Maków Podhalański 3:2 (grający trener Libiąża strzelił bramkę na 1:0) po dość zaskakującej zwłaszcza drugiej połowie tego ważnego pojedynku. Nie potrzebnie głównymi postaciami meczu chcieli zostać sędziowie budząc najpierw uśmiechy na twarzach piłkarzy i kibiców ale w końcu też frustrację.

Górnik w tym spotkaniu stwarzał sytuacje bramkowe i co najważniejsze wykorzystywał je. Na 1:0 po ładnej akcji i sprytnym przejęciu piłki bramkę strzelił Grzegorz Kmiecik. Na 2:0 podwyższył Patryk Wójcik nowy młodzieżowiec w drużynie (rocznik 95).

Później była strata piłki jednego z zawodników Libiąża i w konsekwencji rzut karny przyznany przez arbitra po zagraniu piłki ręką w naszym polu karnym przez Marcina Ambroziaka. Krzysztof Smok wyczuł intencję strzelającego jednak uderzenie było na tyle precyzyjne, że zrobiło się 2:1.

Następnie zaczął się spektakl sędziów. Po starciu zawodników nasz gracz nie podnosił się z murawy słychać było wybij ale w myśl przepisów to sędzia ma obowiązek przerwać grę gdy zawodnik leży jednak tego nie zrobił co "zaowocowało" wyrównującym golem na 2:2 dla Halniaka.

Niedługo potem po przytomnym podaniu w bardzo dobrej sytuacji bramkowej w okolicach dwudziestego metra pola karnego gości znalazł się Artur Szlęzak. Piłka po strzale kapitana naszego klubu odbiła się od poprzeczki i od ziemi bramki Halniaka jednak w pierwszym momencie sędzia główny bramki nie uznał. Protestować zaczęli gracze Górnika, sędzia boczny jednak zasygnalizował głównemu, że bramka była po czym mogliśmy cieszyć się z prowadzenia jest 3:2 i takim wynikiem kończy się ten mecz!

I GALERIA ZDJĘĆ (37) - KLIKNIJ

II GALERIA ZDJĘĆ (25) - KLIKNIJ

Skrót wczorajszego meczu: (galeria I, wideo: Zdzisław Gralla), II galeria zdjęć (fot. Górnik Libiąż).

Górnik Libiąż – Halniak Maków Podhalański 3:2 (0:0)
1:0 G. Kmiecik 47, 2:0 P. Wójcik 64, 2:1 Szymoniak 71 karny, 2:2 Zając 76, 3:2 A. Szlęzak 79.
Sędziował: Sławomir Radwański (Kraków). Żółte kartki: D. Kułaga, M. Ambroziak, M Gucik – Zieliński, Suchecki. Widzów: ok. 150.
.
Górnik Libiąż: Krzysztof Smok – Piotr Wcisło, Damian Kułaga, Damian Patyk, Marcin Ambroziak – Patryk Wójcik (81 Kacper Szczurek), Łukasz Wierzba (43 Dariusz Wilczak), Michał Gucik, Jan Pawlak (46 Łukasz Jamróz) – Artur Szlęzak, Grzegorz Kmiecik (90+4 Konrad Łysak).

Halniak: Zieliński – Gruca, Balonek, Kaczmarczyk, Lożniak – Suchecki (46 Kozieł), Borowczyk (58 Ryszawy), Kuszyk (82 Bobek), Wojtan – Szymoniak, K. Zając.

Wyniki 17 kolejki:

Data zawodów 21-22 marca 2015 (sobota-niedziela)
2015-03-22 11:00 Cracovia II Kraków - Nowa Proszowianka Proszowice 4:4

W meczu sparingowym (sobota 21.03.15r. godz. 14.00) rozgrywanym w ramach przygotowań do sezonu ze Skawą Podolsze druga drużyna Górnika Libiąż zremisowała 2:2.

Skład Górnik II Libiąż: (testowany) - Mateusz Dunaj (Marcin Wika), Kacper Dworniczek, Mateusz Lechojda, Marcin Klimek (testowany) - Wojciech Kania, Łukasz Rusiniak, Michał Szarota, Dawid Pieczonka - Łukasz Rostecki, Tomasz Łysek.

Druga drużyna dwukrotnie obejmowała w tym spotkaniu prowadzenie (1:0 oraz 2:1) jednak rywale zdołali wyrównać. Dwie bramki strzelił Łukasz Rostecki. Należy pochwalić cały zespół za walkę powoli po kontuzjach i chorobach kadra zespołu przed rundą wiosenną zaczyna się klarować.

W meczu sparingowym (niedziela 22.03.15r. godz. 11.00) pomiędzy juniorami KS Chełmek i Górnika Libiąż padł hokejowy wynik 6:3. Nasi piłkarze "przespali" pierwszą połowę bo przegrywali aż 6:0. Jednak druga połowa należała już do młodych Górników, którzy strzelili trzy bramki (Konrad Bogacz, Kacper Szczurek, Dariusz Wilczak) co znacznie podniosło morale zespołu.

Skład Górnika Libiąż (juniorzy): Grzegorz Dębski (Wiktor Kaniaburka) - Kamil Brania (Mateusz Domagała), Dominik Poznański, Jakub Bochenek, Kacper Policht - Wojciech Wojtaczka, Konrad Bogacz, Jakub Kita (Dariusz Wilczak), Kacper Szczurek - Konrad Łysak, Jakub Żegleń. W rezerwie pozostał: Tomasz Kosowski.