Pierwszy sparing Górnika w przerwie zimowej

• autor: libiazanin, 2016-01-29 23:35

LKS Bobrek - Górnik Libiąż 2:1 (1:0)

Galeria zdjęć

sparing-lks-bobrek-gornik-libiaz-2-1-6363964.jpg sparing-lks-bobrek-gornik-libiaz-2-1-6363965.jpg sparing-lks-bobrek-gornik-libiaz-2-1-6363966.jpg

Piłkarze Górnika Libiąż rozegrali pierwszy mecz sparingowy w 2016 roku. Wynik jest ważny ale w tym przypadku nie najważniejszy. Widać było w obu zespołach "głód piłki" co skutkowało walką i ciekawymi zagraniami.

Obie drużyny miały więcej sytuacji i gdyby wszystko "wpadało" wynik byłby dużo wyższy. Sporo pracy w obronie głównie w pierwszej połowie mieli obrońcy Górnika jednak wychodzili obronną ręką z groźnych sytuacji. Przy bramce błąd przytrafił się testowanemu pomocnikowi występującemu w Górniku (środek pomocy). Stracona piłka tuż przed polem karnym poskutkowała prowadzeniem rywali.

Jak przyznał trener Grzegorz Kmiecik mimo błędu był to dobry występ testowanego gracza, który w ostatnim czasie musiał przymusowo odpocząć od piłki 1,5 roku w związku z kontuzją. Testowany był jeszcze nasz wychowanek Tomasz Jaśko, który po rozmowach z trenerem Górnika II Libiąż - Michałem Szarotą dał się namówić na grę w drugiej drużynie.

W drugiej połowie bramkę tracimy w zamięszaniu podbramkowym. Odpowiadamy golem Łukasza Lewarczyka, który otrzymał piłkę w polu karnym, przełożył ją na prawą nogę i ładnym strzałem pod poprzeczkę dał Libiążowi gola. Należy pochwalić nasz cały zespół za dzisiejszy mecz, od obrony po pomoc i atak każdy starał się na 100%. Można na spokojnie zastanowić się co trzeba poprawić, żeby było lepiej. Bramkarz Krzysztof Smok przez ostatni miesiąc zmagał się kontuzją barku, dziś tylko biegał a na ostatnie 10 min zagrał w.. ataku. Trener Kmiecik nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Spotkanie trwało 2x40 min.

Kolejny mecz, jaki Górnik rozegra w ramach przygotowań do rundy wiosennej odbędzie się w niedzielę 07.02.16r. również w Chełmku a przeciwnikiem będzie zespół z Gromca. Z Ryczowem zagramy 27 lutego a nie jak wcześniej mylnie podałem w następny weekend za co przepraszam.

LKS Bobrek - Górnik Libiąż 2:1 (1:0)

1:0 30 min.

2:0 62 min.

2:1 68 min. Łukasz Lewarczyk

KS Górnik Libiąż: Grzegorz Dębski - Mateusz Madej, Damian Kułaga, Piotr Wcisło, Kacper Szczurek - Dariusz Wilczak, Patryk Wójcik, Konrad Bogacz, Testowany I - Jan Pawlak, Łukasz Lewarczyk. W drugiej połowie grali: Grzegorz Kmiecik, Mateusz Domagała, Testowany II (Tomasz Jaśko), Krzysztof Smok, Marcin Wika.

27.08.2014r. Niwa Nowa Wieś - Górnik Libiąż 2:3 (1:0)