2016/17

• autor: KS GÓRNIK LIBIĄŻ, 2016-07-07 11:20

Górnik Libiąż przed nowym sezonem

We wtorek 05.07.16r. odbyło się w budynku klubowym spotkanie zarządu, na którym obecnych było również 12 zawodników. Na nim poruszone zostały najważniejsze tematy tj. zmiana trenera po kompletnie nie udanym sezonie, kadra Górnika Libiąż oraz zmiany w zarządzie klubu.

Na spotkaniu obecny był prezes Paweł Palczewski jak również członek zarządu Daniel Bujak jednak nie pojawił się v-ce prezes klubu oraz trener Grzegorz Kmiecik. Obecny był za to nowy członek zarządu Antoni Gut.

W trzy osobowym składzie zdecydowano o zmianie szkoleniowca. Nowy trener musi mieć przede wszystkim doświadczenie. Tak wynika z obserwacji oraz oczekiwań kibiców i władz miasta. Na tą chwilę są trzy kandydatury. Zarząd nie chce pochopnie podejmować decyzji dlatego dopiero w najbliższym tygodniu zostanie ogłoszone nazwisko nowego szkoleniowca. Trenerzy przedstawią swoje koncepcje prowadzenia drużyny z Libiąża.

Jeśli chodzi o kadrę zespołu na rundę jesienną sezonu 2016/17 tylko jeden zawodnik zgłosił chęć odejścia z drużyny jednak klub czyni starania, aby pozostał bo jest w niej bardzo ważnym ogniwem.

W rundzie jesiennej w końcu będzie system premiowania zawodników za wygrane mecze. Planowany jest również zakup nowych piłek oraz sprzętu sportowego do klubu. Jednak największą uwagę chcą skupić na poprawie wizerunkowej klubu. W tym celu klub będzie prowadził konferencje prasowe, prowadzone będą wywiady z trenerem oraz zawodnikami. Jest również szansa stworzenia jeszcze jednej grupy młodzieżowej (obecnie prowadzimy Juniorów Starszych), która będzie jak zawsze w naszym klubie za darmo. Nowi ludzie w zarządzie mają w tym pomóc.

Nowymi członkami zarządu zostaną w najbliższym czasie jeszcze 3 osoby. Oprócz wspomnianego pana Antoniego Guta dołączy również Grzegorz Gut, Kacper Dworniczek oraz Michał Szarota. Nowi członkowie zarządu będą również czynić starania w poszukiwaniu nowych sponsorów. Możliwe jest jeszcze wstąpienie jednego członka do zarządu. Nowy zarząd będzie funkcjonował w tym składzie przez najbliższy rok, w czerwcu 2017 nastąpią nowe wybory władz klubu.

30.I.10. Górnik Libiąż - Zapora Porąbka (stadion Bielsko-Biała)