Pierwszy sparing

• autor: z1945z, 2016-07-20 23:05

Górnik Libiąż - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:1 (0:0)

Skrót meczu, galeria zdjęć.

Pierwsze spotkanie kontrolne przed sezonem 2016/17 a zarazem debiutancki mecz na trenerskiej ławce nowego szkoleniowca Górnika Libiąż - Krzysztofa Ducha wypadł bardzo dobrze. Zespół z Libiąża oparty praktycznie na swoich wychowankach zremisował z zespołem IV ligi Sosnowianką Stanisław Dolny 1:1 (0:0).

Libiąż - Stanisław Dolny 1:1 (0:0)

1:0 Konrad Bogacz (62)

1:1 (65) min.

Sędziował: Maciej Cholewa (Libiąż).

Górnik Libiąż: Krzysztof Smok - Damian Kułaga, testowany 1, Kacper Szczurek, Łukasz Wilk - Damian Lickiewicz, Wojciech Wojtaczka, Dariusz Wilczak, Jakub Żegleń - Wojciech Kania, Jan Pawlak.

W drugiej połowie grali również: Konrad Bogacz, testowany 2, testowany 3, Dawid Pieczonka, Marcin Wika.

Młody zespół Górnika Libiąż nie przestraszył się wyżej notowanego rywala, który do Libiąża przyjechał w dwóch składach. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska, z dosłownie paroma sytuacjami bramkowymi z obu stron.

Konrad Bogacz, strzelec bramki dla Górnika Libiąż.

W drugiej części gry początkowo przewagę osiągnęli przyjezdni jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz Górnika - Krzysztof Smok, który dziś przedłużył umowę z klubem. Po naporze gości śmielej zaatakowali zawodnicy Libiąża czego efektem była bramka Konrada Bogacza, który dobił odbity strzał z rzutu wolnego, który wykonał Jan Pawlak. Nie minęły trzy minuty, kiedy to Jan Pawlak znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak był ciągnięty za koszulkę w polu karnym rywala lecz gwizdek sędziego milczał. Od razu poszła "kontra" zakończona golem wyrównującym. W zespole gości cały mecz rozegrał były trener Górnika - Grzegorz Kmiecik. Podsumowując jest "progres" z czego należy się cieszyć.

Kolejne spotkanie kontrolne zespół Górnika Libiąż rozegra w najbliższą sobotę, przeciwnikiem będzie LKS BOBREK.